צור קשר

כיצד מתבצעת הסריקה עם מצלמה טרמית

מצלמה טרמית מאפשרת  זיהוי מדויק של מקור הרטיבות וכוון התפשטותה, בכך ניתן לאתר במדויק את מקור הכשל ונתיב חדירת המים. המצלמה מגלה אנרגיה של קרניים אינפרא אדומות, ממירה אותן לאותות אלקטרונים, ומבצעת חישובים של הטמפרטורה ובכך מאפשרת, תצוגה חזותית בצג המצלמה, ומשם אנו יודעים שיש רטיבות

 

מטרות הבדיקה היא איתור מוקדי נזילות

אבחון ואיתור מוקדי נזילות במערכות איטום שונות: גגות, מרפסות מרוצפות, קירות-פנימיים וחיצוניים, תקרות, חניונים תת קרקעיים, מרתפים, חדרים רטובים ועוד.

צנרות של אספקת מים, ובצנרות ניקוז. בעיות רבות הגורמות לרטיבויות הן צנרות אספקת מים ישנות וצנרות ניקוזים. בעזרת המצלמה ניתן לאבחן האם מקור הרטיבות הוא בצנרת אספקת מים או צנרת ניקוז.

אבחון ואיתור מוקדי לחות פנימית- עיבוי, כאשר  אויר בלתי רווי בא במגע עם משטח קיר שהטמפרטורה שלו נמוכה מזו של החדר, האוויר מתקרר מתחת לטמפרטורת, פולט אדי מים וגורם לשינוי בצבע הקיר

הרטיבות יוצרת עובש ופטריות על פני הקיר.

 
מהי רטיבות ומקורותיה

בידוד רטוב גרוע יותר מאשר העדר מוחלט של בידוד. רטיבות נסתרת בגגות שטוחים, למשל, יכולה להיות מאובחנת ונצפית, לעיתים קרובות, בעזרת מצלמה טרמית גגות שטוחים בעלי מעקות מגן סביבם, דולפים לעיתים קרובות וגורמים להרטבה של קירות ותקרות בקומות נמוכות יותר

כאשר אין אבן חיפוי קופינג המים נספגים בסדקים וגורמים לרטיבות ואף להתפרקות הקיר עם הזמן .

 כיצד מים יכולים לחדור

חיבור גרוע יכול לקרות משינויים בין מצבים של יובש ורטיבות, בעיקר כשיש בגג חלקי כיסוי ארוכים. זה מחמיר יותר כשיש בין החיבורים של קצות חלקי הקיר חומרי מילוי מוצקים או טיח.
העדר או פגם בפתחי ניקוז גורמים למים שהתאספו שלא יוכלו לברוח מעל לשכבת הכיסוי כשאין שכבת כיסוי חסינת רטיבות, מיד מתחת ללוחות או כשאין שכבת כיסוי המונחת מעל לשני לוחות.


לחברת קשת ביקורת מבנים יש  ציוד מתאים שנועד לאתר נזילה ורטיבות בקירות הן ע"י מצלמה טרמית או ע"י סיב אופטי (מצלמה זעירה שנכנסת לצנרת ומצלמת מצב קיים.

איתור נזילה בעזרת מצלמה תרמית
בדיקת רטיבות
בדיקת רטיבות
קשת גרופ -- בדיקת לחות